Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

UCLG Eş Başkanı Altay BM Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır ile görüştü

DÜNYA BİRLEŞMİŞ KENTLER VE YEREL YÖNETİMLER BİRLİĞİ (UCLG) EŞ BAŞKANI VE KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI UĞUR İBRAHİM ALTAY, BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (BM) 75. DÖNEM GENEL KURUL BAŞKANI VOLKAN BOZKIR İLE TELEFON GÖRÜŞMESİ GERÇEKLEŞTİREREK, 13 KASIM’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK UCLG DÜNYA KONSEYİ’NE DAVET ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
UCLG Eş Başkanı Altay BM Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır ile görüştü
138 views
10 Kasım 2020 - 13:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Birliği (UCLG) Eş Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Birleşmiş Milletler (BM) 75. Dönem Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır ile telefon görüşmesi gerçekleştirerek, 13 Kasım’da gerçekleştirilecek UCLG Dünya Konseyi’ne davet etti.

UCLG Eş Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, BM 75. Dönem Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır ile telefonda görüştü. Başkan Altay, BM 75. Dönem Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır ile yaptığı görüşmede üstlendiği önemli görev dolayısıyla kendisine bir kez daha başarılar dilerken, BM’nin en önemli karar organının yönetiminin ilk kez bir Türk vatandaşı tarafından temsil edilmesinin Türkiye’nin uluslararası alanda gösterdiği başarıların açık bir tezahürü olduğunu ifade etti. Volkan Bozkır’a Konya ile ilgili güzel sözlerinden dolayı teşekkür ederek Konyalıların selamlarını ileten Başkan Altay, “UCLG, BM tarafından belirlenen sürdürülebilir kalkınma amaçlarının yerelleştirilmesi için çalışmalar yürüten dünya çapında örgütlenmiş en büyük yerel yönetimler arası teşkilattır. Ayrıca, BM tarafından BM’nin Yerel Yönetimler Danışma Konseyi (UNACLA) içerisindeki en fazla koltuk sayısı da UCLG’ye verilmiştir. UCLG’nin BM’de daha fazla görev alması ve 13 Kasım’da yapacağımız Dünya Konseyi’ne Sayın Volkan Bozkır’ın şeref konuğu olarak katılması için kendileri ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Sayın Bozkır’ın konseyin açılış oturumuna katılması bizi çok mutlu edecek” dedi.

“Konyamızı, ülkemizi her platformda layıkıyla temsil etmeye çalışıyoruz”

Hem Konya’daki işlerin yürütülmesi hem dışarıda Konya’nın temsiliyle ilgili süreçlerde Konya’dan aldıkları güven ve destekle temsilde bulunduklarını dile getiren Başkan Altay, “Konyamızı, ülkemizi layıkıyla her platformda temsil etmeye çalışıyoruz. Konya’nın ahengi, uyumu, bize gösterdiği destek en büyük gücümüz. İnşallah Konya ve Türkiye çok daha güzel günleri görecektir.” ifadelerine yer verdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.