Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Selçuklu Belediyesi ödüllü kitap okuma yarışmasına başvurular başladı

SELÇUKLU BELEDİYE BAŞKANI AHMET PEKYATIRMACI, “MEDENİYETİN GELİŞMESİNDEKİ EN TEMEL UNSURLARDAN BİRİ, HİÇ KUŞKUSUZ BİLGİ VE BİLGİNİN PAYLAŞILMASIDIR. BİLGİYİ YAYMAK, HEMŞEHRİLERİMİZİN SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYATLARINA KATKI SAĞLAMAK AMACIYLA EĞİTİMİN HER DALINA DESTEK VERİYORUZ. NİTELİKLİ OKUMANIN VE OKUTMANIN ÖNEMİNİ BİLİYOR, HER ZEMİNDE BUNU DİLE GETİRİYORUZ. OKUMAK SONSUZ VE KÜLTÜREL ZENGİNLİKLER İLE DOLU BİR DÜNYADA UZUN BİR YOLCULUĞA ÇIKMAK GİBİDİR. BİZ DE BU UZUN YOLA SİZLERLE BİRLİKTE ÇIKMAK VE BU YOLDA BİZİ YALNIZ BIRAKMAYAN HEMŞEHRİLERİMİZİ ÖDÜLLENDİRMEK İSTEDİK” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Selçuklu Belediyesi ödüllü kitap okuma yarışmasına başvurular başladı
373 views
01 Mart 2022 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesinin geleneksel hale getirdiği ödüllü kitap okuma yarışmasının başvuruları başladı. 58. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında 30 Mart’ta online olarak yapılacak olan yarışma 2 farklı yaş kategorisinde gerçekleştirilecek.

Selçuklu Belediyesi tarafından 58. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında ödüllü okuma yarışması gerçekleştiriliyor. 1 Mart itibariyle başvuruları başlayan yarışmaya 29 Mart tarihine kadar www.konyaokuyor.com sitesinden başvuru yapılabilecek. Yarışma ile çocuklara, gençlere ve yetişkinlere kitap okuma alışkanlığı ve bilinci kazandırılması planlanıyor. Online Kitap Okuma Yarışması için yaş kategorilerine göre iki kitap belirlendi. 10-15 yaş arasında olanlar için Yazar Zafer Karakuş’un “Gönüllerin Şehri Konya”, 15 yaşından büyük olanlar için ise Yazar Hasan Bayraktar’ın 1.Kılıçarslan İz” kitapları seçildi. Yarışmacılar kitaba sanal ortamda www.konyaokuyor.com sitesi üzerinden ulaşabilecekler. Her iki kategoride de yarışmacılara otuz soru sorulacak ve sorulara doğru cevap veren yarışmacılar ödül almaya hak kazanacak. Yarışma 30 Mart tarihinde saat 21.00’da online olarak yapılacak. Yarışmanın sonunda ödül olarak her iki kategoride de birinci olan yarışmacılar laptop, ikinciler elektrikli bisiklet, üçüncüler elektrikli scooter, dördüncüler elektrikli kaykay, beşinciler ise bisiklet ile ödüllendirilecek.

“Okumanın verdiği hazzın ve katacağı vizyonun en büyük ödül olduğunu biliyoruz”

Selçuklu’da çocuklar, gençler ve yetişkinlerin kütüphaneler sayesinde kitaba daha kolay ulaştığına dikkat çeken Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Medeniyetin gelişmesindeki en temel unsurlardan biri, hiç kuşkusuz bilgi ve bilginin paylaşılmasıdır. Bilgiyi yaymak, hemşehrilerimizin sosyal ve kültürel hayatlarına katkı sağlamak amacıyla eğitimin her dalına destek veriyoruz. Nitelikli okumanın ve okutmanın önemini biliyor, her zeminde bunu dile getiriyoruz. Okumak sonsuz ve kültürel zenginlikler ile dolu bir dünyada uzun bir yolculuğa çıkmak gibidir. Biz de bu uzun yola sizlerle birlikte çıkmak ve bu yolda bizi yalnız bırakmayan hemşehrilerimizi ödüllendirmek istedik. Okuma yarışmasında sizlere vereceğimiz küçük ödüllerden öte, okumanın verdiği hazzın ve katacağı vizyonun en büyük ödül olduğunun farkındayız. Selçuklu Belediyesi olarak; yaşadığımız coğrafyanın değerlerini geleceğe taşıyacak olan siz değerli hemşehrilerimizi bu okuma seferberliğine davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.