Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Selçuklu Belediyesinden Azerbaycan’a tam destek

SELÇUKLU BELEDİYE MECLİSİ, SELÇUKLU BELEDİYESİ EKİM AYI TOPLANTISINDA SON DÖNEMDE ERMENİSTAN’IN AZERBAYCAN TOPRAKLARINA YÖNELİK SÜRDÜRDÜĞÜ SALDIRILARI KINARKEN AZERBAYCAN’A DESTEK OLMAK AMACIYLA DA BİR BİLDİRİ YAYINLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Selçuklu Belediyesinden Azerbaycan’a tam destek
73 views
12 Ekim 2020 - 16:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Meclisi, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırılarını kınarken Azerbaycan’a destek bildirisi yayınladı.

Selçuklu Belediye Meclisi, Selçuklu Belediyesi Ekim ayı toplantısında son dönemde Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına yönelik sürdürdüğü saldırıları kınarken Azerbaycan’a destek olmak amacıyla da bir bildiri yayınladı. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı tarafından okunan Azerbaycan’a destek bildirisinde Ermenistan’ın saldırılarının asla kabul edilemez olduğu ifade edilirken Türkiye’nin desteğinin her zaman kardeş Azerbaycan’ın yanında olduğuna vurgu yapıldı. Kardeş ülke Azerbaycan ile olan ortak geçmişin tarih sahnesinde çok eskilere dayandığını ifade eden Başkan Pekyatırmacı, “Sözden öteye geçip yaşanılan ortak kaderin ve kadim dostluğun bir neticesi olarak ortaya çıkan bu bağlılık geçmişin, şimdinin ve geleceğin en güzel dostluk ve örneklerinden biridir. Birbirini hiçbir zaman kendinden farklı görmeyen sevincine sevinen, kederine üzülen bu iki millet her zaman bu kardeşlik duygularından güç almıştır” dedi.

“Ermenistan’ın saldırılarını şiddetle kınıyoruz”

Ermenistan’ın ateşkesi ve uluslararası hukuku ihlal ederek Azerbaycan topraklarına ve sivil yerleşim birimlerine düzenlediği saldırıların bütün insanlığa karşı işlenmiş bir suç niteliği taşıdığını söyleyen Pekyatırmacı, “Yapılan saldırılarla Ermenistan’ın soykırımcı bir ülke olduğu bir kez daha görüyor ve şiddetle kınıyoruz. Ermenistan bu işgalci siyasetine bir an önce son vermeli ve tamamen Azerbaycan’a ait olan Karabağ topraklarından bir an önce çekilmelidir. Soykırım ve işgaller sonrası yaşanan kayıpların acısını yıllarca yaşayan Azerbaycan halkının derdi bizim derdimiz, sevinci bizim sevincimizdir. Azerbaycan ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasındaki dostluk ebedidir. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi tüm kalbimiz ve imkanlarımızla Azerbaycan’ın yanında olduğumuzu dile getiriyor, soydaşlarımız olan Azerbaycan halkının bu haklı mücadelesini sonuna kadar destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Pekyatırmacı sözlerini şöyle tamamladı: “Bu vesileyle, kardeş ülkemiz can Azerbaycan’da verdiğimiz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Cümlelerime büyük şair merhum Bahdiyar Vahapzade’nin o güzel mısralarıyla son vermek istiyorum; Birdir bizim her halimiz, sevincimiz, melalimiz. Bayraklarda hilalimiz Azerbaycan – Türkiye.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.