Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Selçuklu Belediyesinde ağaç budama mesaisi

SELÇUKLU BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ İLÇEDE BULUNAN AĞAÇLARIN BAKIMINI GERÇEKLEŞTİREREK ELEKTRİK TELLERİNE TEMAS İHTİMALİ OLAN AĞAÇLAR VE REFÜJLERDE GÖRÜŞ ALANINI KISITLAYAN AĞAÇLARDA BUDAMA İŞLEMİNİ GERÇEKLEŞTİRİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Selçuklu Belediyesinde ağaç budama mesaisi
60 views
26 Ağustos 2021 - 12:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ilçe genelinde ağaçların budama işlemlerini gerçekleştiriyor.

Fiziki belediyecilikte de örnek olan Selçuklu Belediyesi yeşile ve doğaya verdiği önemi yıl boyunca gerçekleştirdiği çalışmalarla sürdürüyor. Bu kapsamda Selçuklu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçede bulunan ağaçların bakımını gerçekleştirerek elektrik tellerine temas ihtimali olan ağaçlar ve refüjlerde görüş alanını kısıtlayan ağaçlarda budama işlemini gerçekleştiriyor. İlçenin muhtelif bölgelerinde ağaç bakım ve budama işlemlerini sürdüren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Selçuklu ilçesinin güzel dokusunu muhafaza etmek için gayret gösteriyor. Ekiplerin budadığı ağaçların dalları ise yongalama makinesiyle talaş haline getirilerek komposit üretiminde kullanılıyor. Tüm yıl boyunca devam eden çalışmalarla birlikte caddeler, park ve yeşil alanlardaki ağaçlar ve bitkilerin düzgün formda kalmaları amaçlanıyor. Ayrıca buradan elde edilen atıklar belirli işlemlerden geçirilerek fidanların dikiminde kullanılan komposit gübre haline getiriliyor.

“Halkımızın güvenliği için çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

Spor, eğitim ve kültür anlamında yapılan çalışmaların yanı sıra fiziki belediyecilik faaliyetlerini de aksatmadan sürdürdüklerini belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Belediye olarak halkımızın güvenliğine büyük önem gösteriyoruz. Bu anlamda kaldırım kenarları, parklar ve refüjlerdeki ağaçlarda budama çalışmalarını Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz yoğun bir şekilde sürdürüyor. Tabi çalışmalarımız kapsamında ortaya çıkan ağaç atıklarımız da boşa gitmiyor. Yongalama sistemi ile parçalanan bu atıklar fidanlığımızda kurduğumuz komposit üretim alanımızda komposite dönüştürülerek yine fidanlarımıza gübre olarak kullanılıyor” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.