Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Konya Büyükşehir’den tarihi bilince hizmet edecek anlaşma

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE ÇANAKKALE SAVAŞLARI GELİBOLU TARİHİ ALAN BAŞKANLIĞI ARASINDA KOCADERE BÖLGESİNİN 10 YILLIĞINA KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE TAHSİS EDİLEREK KAMP ALANI YAPILMASIYLA İLGİLİ PROTOKOL İMZALANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Konya Büyükşehir’den tarihi bilince hizmet edecek anlaşma
115 views
10 Ağustos 2021 - 15:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı arasında Kocadere bölgesinin 10 yıllığına Konya Büyükşehir Belediyesine tahsis edilerek kamp alanı yapılmasıyla ilgili protokol imzalandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı arasında kamp alanı tahsisi protokolü imzalandı. 10 Ağustos Anafartalar Zaferi’nin yıldönümü etkinlikleri kapsamında Selçuklu Belediyesi tarafından restorasyonu yaptırılan Çanakkale Muharebeleri Sıhhiye Müzesi’nin açılışı için Çanakkale’ye giden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir; Kocaadere bölgesinin kamp alanı yapılmak üzere bedelsiz olarak Konya Büyükşehir Belediyesine 10 yıllık süreyle geçici kullanıma tahsis edilmesi protokolüne imza attı.

Nice kahramanlıklara ve destanlara ev sahipliği yapmış topraklarda bulunmanın gururunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Altay, “Çanakkale’de Selçuklu Belediyemiz tarafından daha önce yaptırılan Alçıtepe Hilal-i Ahmer Hastanesi Açık Hava Sergisi’nin ve açılışı yapılan Çanakkale Muharebeleri Sıhhiye Müzesi’nin hayırlı olmasını diliyorum. Çanakkale’deki şanlı zaferlerden biri de Anafartalar Zaferi idi. Zaferin yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum” dedi.

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ile yapılan protokol kapsamında alan içerisindeki Kocadere Kamp Alanında; tarihi, kültürel ve sosyal çalışmalarla birlikte etkinlikler ve faaliyetler yürütüleceğini belirten Başkan Altay, protokolün Konyalı gençlerin tarihi toprakları yerinde görmesi, Çanakkale ruhunu hissetmesi açısından büyük önem taşıdığını söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.