Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Konya Büyükşehir’den II. Kılıçarslan Köşkü ve İç Kale Surları Kültürel Miras Forumu

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ALAEDDİN KÖŞKÜ İÇ SURLARININ ASLINA UYGUN RESTORASYONU VE NESİLLER BOYU AYAKTA KALABİLMESİ İÇİN YAPILACAK FAALİYETLERİN KONUŞULACAĞI “II. KILIÇARSLAN KÖŞKÜ VE İÇ KALE SURLARI KÜLTÜREL MİRAS” KONULU FORUM DÜZENLİYOR. 11 EYLÜL’DE DÜZENLENECEK FORUM ÇEVRİMİÇİ OLARAK TAKİP EDİLEBİLECEK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Konya Büyükşehir’den II. Kılıçarslan Köşkü ve İç Kale Surları Kültürel Miras Forumu
122 views
09 Eylül 2021 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Alaeddin Köşkü iç surlarının aslına uygun restorasyonu ve nesiller boyu ayakta kalabilmesi için yapılacak faaliyetlerin konuşulacağı “II. Kılıçarslan Köşkü ve İç Kale Surları Kültürel Miras” konulu forum düzenliyor. 11 Eylül’de düzenlenecek forum çevrimiçi olarak takip edilebilecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi, “II. Kılıçarslan Köşkü ve İç Kale Surları Kültürel Miras” konulu forum düzenliyor. Çevrimiçi olarak gerçekleşecek foruma; Yüksek Mimarlar Mehmet Kütükçüoğlu, Yıldız Salman, Sanat Tarihçileri Zekeriya Şimşir, Muharrem Çeken, Patricia Daniela Blessing, İnşaat Mühendisleri Ahmad Hamid, Necati Çeltikçi ve Arkeolog Mehmet Ali Çelebi konuşmacı olarak katılacak. İki oturumda gerçekleşecek forumun “Konya’nın Tarihsel Katmanları” başlıklı ilk oturumunda; “II. Kılıçarslan Köşkü ve Süslemesi”, “Alaeddin Tepesi’ndeki Kazıların Tarihçesi ve Son Yıllarda Yapılan Arkeolojik Kazılar”, “Ne Doğu Ne Batı Konya’daki Alaeddin Keykubad Surları ve Kapılarının Devşirme Programı” konuları konuşulacak. “Restorasyon ve Koruma” başlıklı forumun ikinci oturumunda ise; “Kentsel Arkeolojik Alanlarda Koruma ve Sergileme Uygulamaları”, “Müdahale Yöntemleri ve Rekonstrüksiyon: II. Kılıçarslan Köşkü”, “Toprak Mirasın Korunması: Arslantepe Örneği (Malatya)”, “Saltanat Mekanını Yeniden Düşünmek Konya’daki II. Kılıçarslan Köşkü ve Kaybolan İç Mekanı” konularında alanında uzman konuşmacılar değerlendirmelerde bulunacak. Alaeddin Köşkü iç surlarının aslına uygun restorasyonu ve nesiller boyu ayakta kalabilmesi için yapılacak faaliyetlerin konuşulacağı “II. Kılıçarslan Köşkü ve İç Kale Surları Kültürel Miras” forumu 11 Eylül’de www.konya.bel.tr/kilicarslanforum/ linki üzerinden takip edilebilecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.