Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Altunyaldız: “17 Aralık’ta Konya ve ülkemiz çok stratejik bir yatırıma merhaba diyecek”

AK PARTİ KONYA MİLLETVEKİLİ ZİYA ALTUNYALDIZ, ASELSAN KONYA SİLAH SİSTEMLERİ FABRİKASI’NIN ÜLKEMİZİN NİTELİKLİ VE KATMA DEĞERLİ ÜRETİMİNİN EN ÖNEMLİ MERKEZLERİNDEN BİRİSİ KONUMUNA ERİŞECEK OLAN VE 1,5 MİLYON METREKARELİK ALANA KURULU KONYA TEKNOLOJİ ENDÜSTRİ BÖLGESİ’NİN EN STRATEJİK YATIRIMLARINDAN BİRİSİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Altunyaldız: “17 Aralık’ta Konya ve ülkemiz çok stratejik bir yatırıma merhaba diyecek”
123 views
01 Aralık 2020 - 12:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikası’nın ülkemizin nitelikli ve katma değerli üretiminin en önemli merkezlerinden birisi konumuna erişecek olan ve 1,5 milyon metrekarelik alana kurulu Konya Teknoloji Endüstri Bölgesi’nin en stratejik yatırımlarından birisi olduğunu söyledi.

Altunyaldız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla açılışı için 17 Aralık 2020 tarihi belirlenen Konya ASELSAN Silah Sistemleri (AKSS) Fabrikası’nı ziyaret etti. Ziyarette Altunyaldız’a Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü ve Konya Savunma Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Koyuncu eşlik ederken, heyet AKSS Fabrika Genel Müdürü Bülent Işık’tan fabrikada yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Fabrikadaki son çalışmaları değerlendiren Ziya Altunyaldız, salgın döneminin zorluklarına rağmen fabrikanın açılışa hazır olduğunu ifade etti. Ziya Altunyaldız, ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikası’nın ülkemizin nitelikli ve katma değerli üretiminin en önemli merkezlerinden birisi konumuna erişecek olan ve 1,5 milyon metrekarelik alana kurulu Konya Teknoloji Endüstri Bölgesi’nin en stratejik yatırımlarından birisi olduğunun altını çizerek, “Toplamda 500 milyon TL’lik yatırımın ürünü olan fabrikanın ortaya çıkaracağı nitelikli üretim ekosistemiyle birlikte Konya ülkemizin yüksek katma değerli üretim geleceğinde büyük rol oynayacak. Cumhurbaşkanımızın da katılımlarıyla daha önce de belirlendiği gibi 17 Aralık tarihinde şehrimiz ve ülkemiz çok stratejik bir yatırıma merhaba diyecek. Gerek tasarlanışı gerekse de yapımı ile bir model yatırım olan Konya Silah Sistemleri Fabrikası, ASELSAN’ın teknik ve operasyonel tecrübesi ve kabiliyetiyle beraber inanıyorum ki kısa zamanda savunma sanayiimizin yeni nesil üretiminde göz dolduracak. Toplam 63 bin 300 metrekarelik kapalı kullanım alanına sahip ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikası, 820 mühendislik ve tasarım alanında görev yapan personel ve 400 teknisyenle birlikte bin 200 nitelikli personele istihdam sağlayacak” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.