Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yılan balığı yutmaya çalıştı, çeken vatandaşın diyalogları gülümsetti

KONYA’NIN BEYŞEHİR İLÇESİNDE, GÖL SULARINDA BİR BALIĞI YAKALAYARAK KIYIYA ÇIKARAN YILANIN BALIĞI YUTMA MÜCADELESİ CEP TELEFONUYLA KAYDEDİLDİ. BU ANLARA KAYDEDEN VATANDAŞIN KIYIDAKİ ARKADAŞLARI İLE DİYALOGLARI İSE GÜLÜMSETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yılan balığı yutmaya çalıştı, çeken vatandaşın diyalogları gülümsetti
24 views
28 Haziran 2021 - 16:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, göl sularında bir balığı yakalayarak kıyıya çıkaran yılanın balığı yutma mücadelesi cep telefonuyla kaydedildi. Bu anlara kaydeden vatandaşın kıyıdaki arkadaşları ile diyalogları ise gülümsetti.

Beyşehir Gölü’nde yat işletmeciliği yapan Mehmet Kesen, yat limanında bir yılanın yakaladığı balığı yutmaya çalıştığını fark etti. Cep telefonuyla bu anları kaydetmeye başlayan Kesen, bu esnada yılanın yanına tatlı sulardan gelerek yaklaşan 3 yılanı daha görüntüledi. Ancak, balığı yakalayan yılan büyük bir taşın altına çektiği balığı yutup yiyemeyince bir süre sonra bırakmak zorunda kaldı. Balığı yutmaya çalışan yılanın yanına gelen daha küçük diğer yılanlar da balığı yutamayacaklarını anlayınca tatlı sulara yeniden döndü.

“Yutamaz çok büyük”, “Yutacak abi, yutacak”

Görüntüleri kaydettiği sırada kenarda bulunanlar Mehmet Kesen’e, “Yutamaz çok büyük” derken, Kesen, “Yutacak abi, yutacak” şeklinde cevap verdi. Arkadaşlarının “Kes ikiye böl yesin” önerisine ise Mehmet Kesen, “Kestin mi hayvan yemez onu. Ben diyorum ki bu balığı yutacak. Balık canlıydı, çıkarttı geldi, öldürdü. Demin kımıldıyordu. Bir yılan daha geliyor, arkadaşa yardımcı olacak. Sofraya davetsiz misafir. İkisine de yeter değil mi, bölüşürler aralarında. İkisini bir çekeyim ne yapacaklar. Ver çatal bıçak ver bakayım. Sofra adabı yok, bütün bütün yutacak” şeklinde konuşmaları ise gülümsetti.

“Kıyılarda yılanlara sık sık rastlıyoruz”

Mehmet Kesen, Beyşehir Gölü’nde yılan popülasyonunun bu sene biraz daha fazla olduğunu gözlemlediklerini belirterek, “Cep telefonuyla çekimini yaptığım yılan da kendinden büyük, yutamayacağı balığı tutmuş, Çin sazanı. Yemeye çalışıyor, ağzını açtı ama yiyemedi. Sonra yılan sayısı iki oldu, üç oldu, dört oldu. Ama balığı yiyemediler. Kıyılarda yılanlara sık sık rastlıyoruz. Kurbağayı tutuyorlar, hatta büyük yılanlar küçük yılanları da yiyor” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.