Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tahıl kuyusunda mahsur kalan yaban domuzu kurtarıldı

BEYŞEHİR İLÇESİNDE, İNSAN YAŞAMININ OLMADIĞI, YAZ DÖNEMİNDE EKİM FAALİYETLERİNİN YÜRÜTÜLDÜĞÜ BEYŞEHİR GÖLÜ’NDEKİ ADADA 2,5 METRE DERİNLİĞİNDEKİ TAHIL KUYUSUNA DÜŞEREK MAHSUR KALAN YABAN DOMUZU KURTARILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tahıl kuyusunda mahsur kalan yaban domuzu kurtarıldı
79 views
30 Nisan 2021 - 15:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, insan yaşamının olmadığı, yaz döneminde ekim faaliyetlerinin yürütüldüğü Beyşehir Gölü’ndeki adada 2,5 metre derinliğindeki tahıl kuyusuna düşerek mahsur kalan yaban domuzu kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre, Beyşehir Gölü üzerinde bulunan Gölkaşı Adası’nda bir görev gereği bulunan Mustafa Büyükkafalı, yaban hayvanı sesi duyması üzerine sesin geldiği noktaya doğru gitti. Yaklaşık 2,5 metre derinliğinde bir kuyu olduğunu ve içerisinde de mahsur kalan yavru yaban domuzu yer aldığı gören Büyükkafalı, yavruyu kurtarabilmek için seferber oldu. Çevrede annesinin de olabileceğini düşünerek dikkatli hareket eden Büyükkafalı, yavrunun mahsur kaldığı yerden kendiliğinden çıkabilmesi için kuyunun içerisine ağaç dalı ve çalı uzattı. Bu videoyu daha sonra sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı. Sosyal medyada takipçilerinden yavrunun bu şekilde kurtulamayacağı ve kuyudan çıkamayacağına yönelik yorumlar alan Büyükkafalı, ertesi gün yavrunun mahsur kaldığı yerden çıkıp çıkmadığını kontrol etmek için Beyşehir Belediyesi görevlileri ile beraber yanlarına merdiven de alarak tekneyle tekrar adaya gitti. Kuyuda mahsur kalan yavru yaban domuzu, uzatılan kepçe yardımıyla bulunduğu yerden çıkarılarak özgürlüğüne kavuşturuldu.

Büyükkafalı, bir görevi yerine getirmek için Beyşehir Belediyesi görevlileri ile bir gün önce adaya gittiklerini belirterek, “Yaptığımız keşif çalışması sırasında bir tahıl kuyusuna domuz yavrusu düştüğünü gördük. Yaklaşık 2,5 metre derinliğindeydi kuyu, etrafta annesinin olabileceğini düşünerek, kişi sayısı olarak da az olduğumuz için kuyu içerisine bir çalı koyarak orayı terk etmek zorunda kaldık. Sosyal medya hesabımızda bu görüntüleri paylaştığımızda, yavru domuzun çıkamayacağının söylenmesi üzerine Gölkaşı Mahallesi Muhtarlığımızın da yardım ve destekleriyle adaya tekrar ulaştık ve kuyudan yavru domuzu bir kepçe yardımıyla çıkararak özgürlüğüne yeniden bıraktık” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.