Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Selçuklu Belediyesinin öykü yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu

SELÇUKLU BELEDİYESİ TARAFINDAN İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 100. YILDÖNÜMÜ SEBEBİYLE “İSTİKLALDEN İSTİKBALE 10 KITA TEK RUH” MOTTOSUYLA DÜZENLENEN YARIŞMALARDAN BİR TANESİ OLAN ÖYKÜ KATEGORİSİNİN ÖDÜLLERİ DÜZENLENEN TÖRENLE SAHİPLERİNİ BULDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Selçuklu Belediyesinin öykü yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu
131 views
07 Eylül 2021 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesinin İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. Yılına ithafen düzenlediği yarışmalardan bir tanesi olan öykü yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu.

Selçuklu Belediyesi tarafından İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yıldönümü sebebiyle “İstiklalden İstikbale 10 Kıta Tek Ruh” mottosuyla düzenlenen yarışmalardan bir tanesi olan öykü kategorisinin ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Eylül ayı meclis toplantısı öncesinde düzenlenen ödül töreninde Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, belediye meclis üyeleri ve dereceye giren yarışmacılar hazır bulundu.

“Selçuklu kültürel faaliyetleri ile öne çıkmaya devam edecek”

Selçuklu Belediyesi olarak kültürel etkinliklerin, sanata dair çalışmaların her zaman içerisinde yer alacaklarının altını çizen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Şehrimizin fiziki imarının yanında kültürel olarak imarında da çalışmalarımızı aynı özenle sürdürüyoruz. Biliyoruz ki şehrin kültürel dinamikleri geleceğimizi inşa etmemizde bize yol gösterici olacaktır. Bu sebeple Selçuklu Belediyesi olarak kültür ve sanata dair çalışmalarımız devam edecek. Yarışmamıza katılarak her katılımcımız zaten bizim gönlümüzde önemli bir yere sahipler. Ayrıca bu yarışmada dereceye girenlere verdiğimiz ödüllerin yanı sıra yarışmaya katılan tüm yarışmacılarımıza da Türk Bayrağı ve Safahat kitabını hediye olarak gönderdik. Bu organizasyonda emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Dereceye giren yarışmacılarımızı da tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Öykü Yarışmasında ödül alan yarışmacıların isimleri ve sıralamaları ise şu şekilde oldu; 1. Kategoride “Hastalık” eseri ile Nail Karakaya birinci; “Yangın” eseri ile Ayşe Özlem Demir ikinci ; “Bu Vatanın Askerleri” eseriyle Gamze Kandemir üçüncü; “Adsız Ordu” eseriyle Rahime Hilal Ulusoy dördüncü; Devler ve Evler eseriyle Mevlüde Damla Karakuş beşinci oldu. 2. kategoride ise, “Babamın Mahallesi” eseriyle Hasan Ukdem birinci; “Mahçup Asker” eseriyle Ayhan Gür ikinci; “Selim Bey Ve Oğulları” eseriyle Ali İhsan Uzamış üçüncü; “Kara Muharrem” eseriyle Kürşad Atam dördüncü; “Vatan” eseriyle Fadime Kızılca beşinci oldu. Dereceye giren yarışmacıların ödülleri Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve meclis üyeleri tarafından takdim edildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.