Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Selçuklu Belediyesi tam kapanmada da sokak hayvanlarını unutmadı

YAZ VE KIŞ AYLARINDA HAVA ŞARTLARINDAN OLUMSUZ ETKİLENEN SOKAK HAYVANLARINI İHMAL ETMEYEN KONYA’NIN MERKEZ SELÇUKLU İLÇE BELEDİYESİ PANDEMİ VE TAM KAPANMA DÖNEMİNDE DE İLÇENİN ÇEŞİTLİ NOKTALARINA YERLEŞTİRDİĞİ KEDİ, KÖPEK VE KUŞ BESLEME İSTASYONLARI ARACILIĞIYLA ONLARI UNUTMUYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Selçuklu Belediyesi tam kapanmada da sokak hayvanlarını unutmadı
62 views
05 Mayıs 2021 - 17:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yaz ve kış aylarında hava şartlarından olumsuz etkilenen sokak hayvanlarını ihmal etmeyen Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi, pandemi ve tam kapanma döneminde de ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirdiği kedi, köpek ve kuş besleme istasyonları aracılığıyla onları unutmuyor.

Yıl boyunca mevsimsel olumsuz hava şartlarından etkilenen sokak hayvanlarını unutmayan Selçuklu Belediyesi, pandemi ve sonraki süreçte oluşan tam kapanma döneminde yiyecek ve su ihtiyacı daha da artan sokak hayvanlarını göz ardı etmiyor. Belediyeye bağlı Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe geneline belediye tarafından yerleştirilen kedi, köpek ve kuş istasyonlarına belli periyotlar halinde yiyecek ve su takviyesi yaparak sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılıyor. Selçuklu Belediyesi sağlık işleri ekipleri sokak hayvanlarını besleme istasyonlarının haricinde yıl boyunca ilçede bulunan parklara, yeşil alanlara ve muhtelif yerlere yiyecek ve su bırakarak, kuş ve sokak hayvanlarının susuzluk ve açlıktan ölmesini engellemeyi amaçlıyor.

Hava sıcaklıkların neredeyse yaz ayı seviyelerine geldiği ve bir de pandemiyle tam kapanma sürecinin eklenmesi nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan kuşlarla sokak hayvanları için yiyecek bırakma işleminin devam edeceğini belirten Selçuklu Belediyesi Sağlık Müdürlüğü ekipleri, yaz mevsimi boyunca çalışmaların rutin olarak devam edeceği bilgisini verdi. Selçuklu Belediyesi, sokak hayvanlarına kolay ulaşabilecekleri alanlarda oluşturduğu 100 adet kedi evi, 25 adet köpek beslenme istasyonu, 15 adet de kuş evi ve besleme istasyonu ile yardımcı oluyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.