Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Selçuk Üniversitesinde mezuniyet sevinci

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (SÜ) VETERİNER FAKÜLTESİ 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Selçuk Üniversitesinde mezuniyet sevinci
129 views
23 Haziran 2021 - 16:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Veteriner Fakültesi 2020-2021 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleşti. Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, Selçuk Üniversitesi mezunlarının ayrıcalığını mesleki hayatlarında tecrübe edeceklerine inandığını söyledi.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy törende yaptığı konuşmada, öğrencilerin 5 yıl süren meşakkatli, bir o kadar da keyifli eğitimlerini tamamlamasının ardından Türkiye’nin en köklü üniversiteleri arasında yer alan Selçuk Üniversitesi’nden mezun olduğunu söyledi. Veteriner Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencilerinin eğitim sürecinin bir bölümünü pandemi gölgesinde geçirmesine rağmen, ülkesine daha iyi hizmet edebilme düşüncesiyle elinden gelen çabayı gösterdiğini ifade eden Prof. Dr. Aksoy, “Her biriniz, gösterdiğiniz gayret neticesinde bu fakülteden mezun olmayı ve hayalinizdeki veteriner hekimlik mesleğini icra etmeyi sonuna kadar hak ediyorsunuz. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, burada almış olduğunuz eğitim, yeterlilik açısından sizi, eşdeğer bölümlerden mezun olanların çok daha ilerisine taşıyacaktır. Ancak üniversite hayatının sadece teorik bilgiyle sınırlı olmadığını, bu 5 yıl boyunca burada kazandığınız vizyon ve tecrübenin de aldığınız eğitimin bir parçası olduğunu unutmamak gerekir. Bu noktada, Selçuk Üniversitesi’nin ayrıcalığını bundan sonraki meslek hayatınızda yakinen tecrübe edeceğinize inanıyorum. Geleceğe yönelik hedeflerini belirlemiş, milletine ve tüm insanlığa faydalı olmayı şiar edinmiş ve bu amaç uğruna hareket etmekten geri durmayan gençlerimize diplomalarının hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seyfullah Haliloğlu da öğrencilere takdim edilen diplomaların, meslek hayatının kapılarını aralayacak birer anahtar olduğunu belirterek fakülte olarak bir cevher gibi yetiştirilen, vatan ve millet sevdalısı mezunlar vermenin gururunu yaşadıklarını dile getirdi.

Tören, öğrencilere diplomalarının verilmesiyle sona erdi. Sultan Alparslan Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Emrullah Eken, Prof. Dr. İlhan Çiftçi ve Prof. Dr. Ahmet Tuğrul Polat, Üniversite Genel Sekreteri Prof. Dr. Kamil Beşoluk, Konya Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mesut Koçak, öğretim elemanları ile aileler katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.