Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Selçuk Üniversitesi Erasmus+’ta hoş geldin etkinliği

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ ERASMUS+ KURUM KOORDİNATÖRLÜĞÜ VE ERASMUS+ ÖĞRENCİ TOPLULUĞUNCA (ESN), LİTVANYA VE ROMANYA’DAN GELEN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK DÜZENLENEN “HOŞ GELDİN ETKİNLİĞİ (WELCOMİNG FEST)”, REKTÖR VEKİLİ PROF. DR. AHMET TUĞRUL POLAT’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Selçuk Üniversitesi Erasmus+’ta hoş geldin etkinliği
65 views
08 Ağustos 2021 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Erasmus+ Kurum Koordinatörlüğü ve Erasmus+ Öğrenci Topluluğunca (ESN), Litvanya ve Romanya’dan gelen öğrencilere yönelik düzenlenen “Hoş Geldin Etkinliği (Welcoming Fest)”, Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Tuğrul Polat’ın katılımıyla gerçekleşti.

Erasmus+ Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Zerrin Savaşan, Erasmus Evi’nde yapılan etkinlikte, öğrencilere Erasmus staj hareketliliği kapsamında “Hoş Geldin Etkinliği” düzenlediklerini söyledi. Bu çerçevede 3 gün boyunca çeşitli programlarda bulunduklarını ifade eden Doç. Dr. Savaşan, “Öğrencilerimize ilk iki gün proje simülasyon eğitimi verdik. Bu eğitimimizi Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Gençlik Fabrikası Direktörü, Proje Eğitmeni Uzmanı Öğr. Gör. Bora Akince yürüttü. Kendisinin eğitmenliği ışığında iki günlük proje eğitiminden sonra çocuklarımızdan artık bizim beklediğimiz, bu eğitimleri somut proje başvurularına çevirmeleridir. Bu kapsamda destek veren Selçuk Üniversitesi yönetimine, AGÜ Gençlik Fabrikasına, ESN Gençlik Örgütlenmesine, Hukuk Akademisine, Güzel Sanatlar Fakültesine, Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı ve öğretim elemanlarına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Doç. Dr. Savaşan, koordinatörlük bünyesinde benzer etkinliklerin devam edeceğini belirtti. Yaz dönemini 20’yi aşkın öğrenciyle tamamlayacaklarını anlatan Savaşan, “Bu tabii pandemi koşullarında bu şekilde. İleride inşallah bu sayımızın artmasını umut ediyoruz” dedi.

Öğrenciler, etkinliklerin son gününde SÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Öğr. Gör. Naciye Detseli eşliğinde ebru sanatından örnekler sundu. Sonrasında, Prof. Dr. Oğuz Karakaya (kanun), Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Nuri Parmaksız (ney), Öğr. Gör. Emre Küçükgök (ud), Arş. Gör. Gizem Şahin (kemençe), Arş. Gör. Burhan Keskiner (tambur) ve Müzik Öğretmeni Hakan Şahin (bendir), öğrenciler tarafından beğeniyle karşılanan Türk Müziği dinletisi gerçekleştirdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.