Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SEDEP Sanat Tasarım Atölyesinde dersler başladı

YURT GENELİNDE UYGULANAN SIKI TEDBİRLER VE SEVİNDİREN AŞI GELİŞMESİ SONRASINDA NORMALLEŞME SÜRECİNE İYİCE YAKLAŞILAN BU DÖNEMDE ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ SEDEP SANAT TASARIM ATÖLYESİNDE MASKE, MESAFE VE HİJYEN KURALLARIYLA TAM KAPANMA SONRASINDA EĞİTİME BAŞLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SEDEP Sanat Tasarım Atölyesinde dersler başladı
115 views
24 Mayıs 2021 - 17:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yurt genelinde uygulanan sıkı tedbirler ve sevindiren aşı gelişmesi sonrasında normalleşme sürecine iyice yaklaşılan bu dönemde ana sınıfı öğrencileri Selçuklu Değerler Eğitimi Programı (SEDEP) Sanat Tasarım Atölyesinde maske, mesafe ve hijyen kurallarıyla tam kapanma sonrasında eğitime başladı.

SEDEP çatısı altında oluşturulan yeni markalardan olan Sanat Tasarım Atölyesinde ana sınıfı öğrencileri eğitime başladı. İçerisinde bir çok sanat dalının yer aldığı ve öğrencileri geleceğe hazırlarken sanat potasından da geçiren atölyede öğrenciler seramik, kağıt katlama, ahşap, resim dallarında eğitim alıyor. Tedbirlerin daha da gevşetilmesi sonrasında diğer sınıflar ve alanlar içinde eğitimler giderek artacak.

“Geleceğimiz emin ellerde”

Sanat Tasarım Atölyesinin öğrencilerin bilgiyi uygulamaya geçirerek daha kalıcı bir şekilde öğrenme süreci geliştirmesine büyük katkı sağladığını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Gençlerimiz, çocuklarımız bizim geleceğimiz ve biz onlara ne kadar güzel, faydalı eğitim zemini hazırlarsak geleceğimize o denli yatırım yapmış oluruz. SEDEP Sanat Tasarım Atölyesi de bu çerçevede projelendirilerek geliştirdiğimiz, çocuklarımıza çok farklı bakış açıları, bilgi birikimi ve bu birikimi gerçekte uygulamaya olanak sağlayan bir yapıya sahip. 2023 vizyonunda yer alan akademik bilginin beceriye dönüşmesi düşüncesinden hareketle teknolojiyi yakından takip eden çocuklarımız kodlamayı, robot yapmayı, drone kullanmayı, akıllı ev sistemleri üretmeyi, 3D modellemeyi, simülasyonu atölyemizde öğrenecekler. Çocuklarımız sadece bilişim uygulamaları kullanan değil, ahşap ve metal işleme, seramik üretimi yapabilme, resim ve kağıt katlama (origami) tasarımı yapma ve üretme, ritim becerisi gibi yeni uygulamalar öğrenen bir nesil olarak yetiştiriyorlar. Atölyemiz sadece öğrencilerin değil meslek istihdamına ihtiyaç duyan, kendini geliştirme ihtiyacı hisseden bireylerin; problem çözme, üretken ve eleştirel düşünme, etkili iletişim becerilerini geliştirilmesine katkı sağlamakta ve böylelikle toplumun üreten bireyler haline gelmesine de zemin hazırlamakta” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.