Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

‘Sağlıklı İletişim Mutlu Aile Okulu’ seminerleri dijital platformlardan devam ediyor

KONYA’NIN MERKEZ KARATAY İLÇE BELEDİYESİ, ENDERUN EĞİTİM VAKFI KONYA ŞUBESİ VE KARATAY KENT KONSEYİ İŞBİRLİĞİ İLE HAZIRLANAN ‘SAĞLIKLI İLETİŞİM MUTLU AİLE OKULU’ SEMİNERLERİ PANDEMİ NEDENİYLE DİJİTAL PLATFORMLARDAN DEVAM EDİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
‘Sağlıklı İletişim Mutlu Aile Okulu’ seminerleri dijital platformlardan devam ediyor
26 views
18 Şubat 2021 - 16:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Konya’nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, Enderun Eğitim Vakfı Konya Şubesi ve Karatay Kent Konseyi işbirliği ile hazırlanan ‘Sağlıklı İletişim Mutlu Aile Okulu’ seminerleri pandemi nedeniyle dijital platformlardan devam ediyor.

Karatay Belediyesi, Enderun Eğitim Vakfı ve Karatay Kent Konseyi işbirliği ile hazırlanan ‘Sağlıklı İletişim Mutlu Aile Okulu’ programı korona virüs salgını dolayısıyla bu yıl dijital platformlar üzerinden gerçekleştirildi. Aile kurumunun korunması ve sağlıklı bir şekilde devamlılığının sağlanmasına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen Mutlu Aile Okulu seminerleri pandemi nedeniyle online katılımlar ile gerçekleştirilirken, Karatay Belediyesi eğitimlerle yüzlerce aile ve katılımcıya ulaştı.

‘Sağlıklı İletişim Mutlu Aile Okulu’ seminer dizisinin bu yıl pandemi nedeniyle çevrimiçi eğitim olarak gerçekleştirilen ilk oturumunda Dr. Rukiye Karaköse, evlilikte sorunlar, çözüm yolları ve sağlam bir evlilik için dikkat edilmesi gereken hususları anlattı. Sağlam bir evlilik için dikkat edilmesi gereken hususlar üzerine duran Dr. Rukiye Karaköse, “Sağlam ve bozulmayan evlilikler eşlerin birbirlerini tanıdıkları haliyle kabul etmeleri ile başlar. Eşler problem çözme becerileri edinmeli ve evlilikte rol paylaşımını doğru yapıyor olması gerekli. Özellikle yeni evli çiftler birbirlerinden gerçek dışı beklenti içerisinde olmamalı. Ebeveynlik becerisi önemli. Anne ya da baba ebeveynlik sorumluluğunu doğru bir şekilde çocuğuna aktaramazsa bu durum çocukların hem manevi hem de maddi açıdan ruhsal sıkıntı içerisine girmesine sebep olabilir. Bütçe idaresi yine eşlerin yaşadıkları en önemli problemlerin başında geliyor. Doğru yönetilmeyen bütçe idaresi zamanla ekonomik ve sosyal şiddet boyutunda çiftler arasında ciddi tahribata yol açabiliyor. Eşler birbirlerini iyi dinleyip karşılaştıkları sorunlarda birbirlerini suçlayarak değil yapıcı bir dille konuşmalı, özeleştiri yapmalı. Eşler aralarındaki sorunları bağışlayıcılık, koşulsuz sevgi ve gerektiğinde uzman desteğiyle çözmeli” dedi.

Mutlu evliliğin sırrını eşlerle paylaşan Rukiye Karaköse, “Mutlu evliliğin sırrı eğitim, çekicilik, maddiyat, kültürel yatkınlık değildir. Mutlu evliliğin sırrı, problem çözme becerisidir. Mutlu bir aile olmak şans değildir. Çaba, emek, sabır, özeleştiri, fedakârlık, uzlaşma, anlaşma ve önemsemenin sonucudur. Aile fertleri, sorunları büyütmek yerine küçültmenin yollarını aramalı” diye konuştu.

Programın son bölümünde ise Dr. Rukiye Karaköse katılımcıların sorularını yanıtladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.