Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“Mevlana’ya Saygı III” sergisi sanatseverlerle buluştu

MEVLÂNÂ’NIN 747. VUSLAT YIL DÖNÜMÜ KAPSAMINDA “MEVLÂNÂ’YA SAYGI III” KARMA SERGİSİ, KONYA TİCARET ODASI (KTO) KARATAY ÜNİVERSİTESİ WEB SİTESİNDE SANATSEVERLERLE BULUŞTU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Mevlana’ya Saygı III” sergisi sanatseverlerle buluştu
155 views
14 Aralık 2020 - 11:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mevlana’nın 747. Vuslat Yıl Dönümü kapsamında “Mevlana’ya Saygı III” karma sergisi, Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi web sitesinde sanatseverlerle buluştu.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü öğrenci ve akademisyenlerinin eserlerinden oluşan sergi KTO Karatay Üniversitesi web sitesinde ziyarete açıldı. 2018 yılından beri her yıl “Hazreti Mevlânâ’ya Saygı” konsepti ile üniversite kampüsünde fiziki olarak gerçekleştirilen serginin üçüncüsü, bu yıl pandemi nedeniyle sanal olarak gerçekleşti. Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü akademisyenlerinin ve öğrencilerinin hazırladığı çalışmalardan oluşarak online olarak gerçekleşen serginin küratörlüğünü Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Resim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Canan Deliduman yaptı.

Hazreti Mevlana’nın yaşadığı dönemi, eğitimi ve felsefesini içeren karma sergide birbirinden farklı yorumların yer aldığını belirten Deliduman, “Hazreti Mevlana’ya saygı kapsamında üçüncüsünü düzenlediğimiz sergimizi, bu yıl pandemi nedeni ile sanal olarak gerçekleştirdik. Sergimizi sanat ile çevresel, kültürel değerlere sahip çıkarak gelişen teknolojiyi izleyebilen, kullanabilen çağdaş ve girişimci sanat çalışmalarının ortaya çıkmasına katkı sağlamak amacı ile sürdürülebilir ve teşvik edici sanat ortamı meydana getirerek sanatseverlere sunduk” dedi.

KTO Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kerim Çınar ise, “Hazreti Mevlânâ, tüm insanlık için ortak bir değerdir. Geleneksel olarak sanatseverlerle buluşan sergimiz, bu yıl pandemi nedeniyle dijital ortamda gerçekleşti. Sanatın sürdürülebilirliğine katkılarından dolayı resim bölümü akademisyenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerine kullandı.

28 eserin yer aldığı “Mevlana’ya Saygı III” karma sergisine, birçok akademisyen, öğrenci ve sanatsever yoğun ilgi gösterdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.