Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Meramlı kadınlar pandemide önlemleri alıp eğitime devam ediyor

MERAM BELEDİYESİ VE MERAM HALK EĞİTİM MERKEZİ İŞBİRLİĞİ İLE OSMAN GAZİ VE KOVANAĞZI TESİSLERİNDEKİ TEKSTİL, GİYİM VE MEFRUŞAT DERSLERİNE KATILAN MERAMLI KADINLAR PANDEMİYE KARŞI TÜM ÖNLEMLERİ ALARAK EĞİTİMLERE DEVAM EDİYOR. MERAM BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA KAVUŞ, TESİSLERDE KADINLARA HEM TEORİK HEM DE PRATİK DERSLERİN VERİLDİĞİNİ BELİRTTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Meramlı kadınlar pandemide önlemleri alıp eğitime devam ediyor
82 views
27 Ekim 2020 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Konya’nın merkez Meram Belediyesi ve Meram Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Osman Gazi ve Kovanağzı Tesislerindeki tekstil, giyim ve mefruşat derslerine katılan Meramlı kadınlar pandemiye karşı tüm önlemleri alarak eğitimlere devam ediyor.

Meram Belediyesinin Osman Gazi ve Kovanağzı Sosyal Tesislerinde tekstil, giyim ve mefruşat derslerine katılan 150’den fazla kadın, maske, mesafe ve hijyen gibi yeni normal hayatın tüm kurallarına harfiyen uyarak derslere katılıyor. Osman Gazi Sosyal Tesisinde Kadın Modelistliği, Mefruşat, Geleneksel El Nakışları, Şiş Tığ Amigurumi, Makine nakışları ve Zig Zag Makine Nakışı dersleri verilirken, Kovanağzı Sosyal Tesisinde de kadınlar, Giyim ve Mefruşat dersleri alabiliyorlar. Tesislerde kadınlara hem teorik hem de pratik derslerin verildiğini belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bu kurslar sayesinde onların hem vakitlerini en iyi şekilde değerlendirdiklerini hem de aile ekonomisine katkıda bulunma fırsatı yakaladıklarını ifade etti. Fiziki belediyecilik faaliyetlerinin yanında sosyal belediyecilik alanında da önemli çalışma ve projelere imza attıklarını ifade eden Başkan Kavuş, “Hiçbir hizmetimizde ayrımcılık asla yapmıyoruz ama kadınların, çocukların, engellilerin ve dezavantajlı diğer grupların bizim gönlümüzdeki yeri bambaşka. Onlar için yapılan her hizmetten toplumun her kesimi memnun oluyor. Çünkü bu bir eşitleme çalışması. Kadınlarımız için hayata geçirdiğimiz her projeyi de bu kapsamda değerlendiriyoruz. Kadınlarımız her iki tesisimizde pandeminin tüm olumsuzluklarına rağmen eğitimlerini büyük bir azimle sürdürüyor. Tüm kurallara riayet ediyorlar tek bir amaç için; eğitimlerini başarıyla tamamlayıp yeni şeyler öğrenmek ve öğrendikleriyle aile ekonomilerine katkı sunmak. Bu azimleriyle bizlere de çok şey öğretiyorlar” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.