Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KTO Mesleki Eğitim Merkezi yerli “Kenevir Hasat Etme Makinesi” prototip üretimini gerçekleştirdi

KONYA TİCARET ODASI MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ YÜZDE 100 YERLİ VE MİLLİ “KENEVİR HASAT ETME MAKİNESİ” PROTOTİP ÜRETİMİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ. HASAT DENEMELERİ BAŞARI İLE YAPILAN MAKİNE İLE YURT DIŞINDAN İTHALATIN ÖNÜNE GEÇİLECEK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KTO Mesleki Eğitim Merkezi yerli “Kenevir Hasat Etme Makinesi” prototip üretimini gerçekleştirdi
12 views
21 Eylül 2021 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Konya Ticaret Odası (KTO) Mesleki Eğitim Merkezi yüzde 100 yerli ve milli “Kenevir Hasat Etme Makinesi” prototip üretimini gerçekleştirdi. Hasat denemeleri başarı ile yapılan makine ile yurt dışından ithalatın önüne geçilecek.

KTO Teknoloji ve Eğitim Kampüsü (KTOTEK) bünyesinde faaliyetini sürdüren KTO Mesleki Eğitim Merkezi öncülüğünde yürütülen Kenevir Hasat Etme Makinesi Ar-Ge Projesinin ilk prototip üretimi ve hasat denemeleri başarı ile gerçekleştirildi. Türkiye’de üretimi olmayan Kenevir Hasat Etme Makinesi’nin yüzde 100 yerli ve milli imkânlarla ile gerçekleştirilen prototip üretimi KTOTEK’in Okul – Sanayi iş birliği çalışmalarının en başarılı örneklerinden biri olarak kayda geçti.

KTOTEK’ten konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, “İnsana yatırım geleceğe yatırım anlayışıyla yola çıkan ve talep edilen her alan ve dalda eğitim programları hazırlayarak esnek müfredatıyla kısa süre içerisinde nitelikli iş gücü yetiştiren Konya Ticaret Odası Mesleki Eğitim Merkezi, düşünceden prototipe hedefiyle Ar-Ge çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. 2020 yılı Ekim ayında çalışmalarına başlanan ve Okul – Sanayi iş birliğinin en başarılı örneklerinden biri olan Kenevir Hasat Etme Makinesi Ar-Ge Projesinin ilk prototip üretimi ve hasat denemeleri başarı ile gerçekleştirildi. Proje, KTO Mesleki Eğitim Merkezinde eğitimlerini tamamlamış olan kursiyerlerin ve mühendis adaylarının katkılarıyla, KTO Mesleki Eğitim Merkezi öncülüğünde, Konya Model Fabrika, KTO Karatay Üniversitesi Akıllı Teknolojiler Merkezi, Çelikel Tarım Makineleri ve AEB Mühendislik ortaklığında hayata geçirildi. Ülkemizde üretimi olmayan Kenevir Hasat Etme Makinesi, yurt dışından yüksek fiyatlarla ihraç edilmektedir. Bu durumun önüne geçebilmek için çıktığımız yolda %100 yerli ve milli makinemiz, TİGEM (Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü) Gökhöyük Tarım İşletmesi Müdürlüğü’ne ait ekim alanında kenevir hasadını başarılı bir şekilde gerçekleştirmiştir. KTO Mesleki Eğitim Merkezi olarak makinemizin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyor, büyük katkı ve emeklerinden dolayı proje ortaklarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.