Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Konya Büyükşehir’e altyapı için 155 milyon lira desteği

TÜRKİYE’DEKİ MÜLTECİLER İÇİN MALİ YARDIM PROGRAMI KAPSAMINDA DÜZENLENEN İLBANK VE YEREL YÖNETİMLER ALT FİNANSMAN ANLAŞMASI İMZA TÖRENİ’NDE KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE 155 MİLYON TL HİBE DESTEĞİ SAĞLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Konya Büyükşehir’e altyapı için 155 milyon lira desteği
99 views
06 Temmuz 2021 - 17:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye’deki Mülteciler İçin Mali Yardım Programı kapsamında düzenlenen İLBANK ve Yerel Yönetimler Alt Finansman Anlaşması İmza Töreni’nde Konya Büyükşehir Belediyesine 155 milyon TL hibe desteği sağlandı.

Türkiye’deki Mülteciler İçin Mali Yardım Programı kapsamında İLBANK ve Yerel Yönetimler Alt Finansman Anlaşması İmza Töreni düzenlendi. Ankara ATO Congresium’da; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Avrupa Birliği Delegasyonu Türkiye Başkanı ve Büyükelçisi Nikolaus Meyer-Landrut ve Dünya Bankası Ülke Direktörü Auguste Tano Kouame’nin katılımı ile yapılan programda 15 belediyenin yeni atık su, içme ve yağmur suyu ile katı atık projelerini içeren İLBANK ve Yerel Yönetimler Alt Finansman Anlaşması imzalandı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Demir’in de imza attığı protokol de FRIT II kapsamında Dünya Bankası aracılığıyla KOSKİ’nin 3 projesine 155 milyon TL (13 milyon 170 bin Euro) hibe sağlandı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İLBANK vasıtasıyla sağlanan 155 milyon TL’lik hibe desteğinin hayırlı olmasını dileyerek, hayata geçirilecek projelerin çevresel sorunların çözümü ve daha yaşanabilir bir şehir açısından büyük katkı sağlayacağını söyledi. Başkan Altay, hibe desteği nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Avrupa Birliği Delegasyonu Türkiye Başkanı ve Büyükelçisi Nikolaus Meyer-Landrut ve İLBANK Genel Müdürü Yusuf Büyük’e teşekkür etti. Türkiye’deki Mülteciler İçin Mali Yardım Programı kapsamında düzenlenen programa Fransa Ankara Büyükelçisi Hervé Magro ve Fransız Kalkınma Ajansı Türkiye Ülke Direktörü Serge Snrech de katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.