Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KONESOB’tan Akşehir’deki meslek odalarına eğitim semineri

KONESOB TARAFINDAN AVRUPA BİRLİĞİ (AB) TARAFINDAN DESTEKLENEN KONESOB VOC-TEST MERKEZİ PROJESİ KAPSAMINDA AKŞEHİR İLÇESİNDEKİ MESLEK ODALARININ BAŞKANLARI, GENEL SEKRETERLERİ, ODA YÖNETİM KURULU ÜYELERİNE MESLEKİ YETERLİLİK KONUSUNDA EĞİTİM SEMİNERİ VERİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KONESOB’tan Akşehir’deki meslek odalarına eğitim semineri
107 views
02 Eylül 2021 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) tarafından Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklenen KONESOB VOC-Test merkezi projesi kapsamında Akşehir ilçesindeki meslek odalarının başkanları, genel sekreterleri, oda yönetim kurulu üyelerine mesleki yeterlilik konusunda eğitim semineri verildi.

Toplantıya Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, KONESOB’a bağlı Akşehir’deki Meslek Odalarının başkanları, yönetim, denetim, disiplin kurulu üyeleri ve oda genel sekreterleri katıldı.

Toplantıda mesleki yeterlilik projesi hakkında bilgiler veren KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, “Avrupa Birliği tarafından desteklenen KONESOB VOC – Test merkezi projesi kapsamında birliğimiz bünyesinde ulaştırma sektöründe beş meslek dalında olmak üzere, mesleki yeterlilik belgesi vermeye yetkili bir belgelendirme merkezi kurduk. KONESOB olarak esnaflarımızın, firmalarımızın ve çalışanlarının mesleki yeterlilik konusunda yeterli bilgiye sahip olmaları ve merkezimizden alacakları yeterlilik belgeleriyle işlerini devam ettirmelerine büyük önem veriyoruz. Konya merkezdeki oda başkanlarımız, genel sekreter ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızın yanı sıra ilçelerimizdeki odalarımıza da Ahilik VOC-TEST merkezi projesi hakkında bilgilendirmeler yapıyoruz. Ayrıca yakında TÜRKAK ve MYK denetimleri sonrasında belgelendirme yetkisi alacak olan Ahilik Belgelendirme Merkezi ile ilgili MYK süreçlerinde her konuda esnafımızın ihtiyaçlarını giderecek ve ilgili mesleklerde MYK belgesi vermeye başlayacağız” dedi.

“Gençliği olmayanın geleceği olmaz”

KONESOB olarak eğitime büyük önem verdiklerini belirten Başkan Karabacak, “Bu bağlamda Mevlana Kalkınma Ajansıyla, ‘Esnaf Mesleki ve Sosyal Gelişim Merkezi Ön Fizibilite Projesi’ni başlattık. Ayrıca Türkiye’de bir ilk olan ve KONESOB’miz öncülüğünde, KOP ve Necmettin Erbakan Üniversitesi işbirliğiyle ortaklaşa düzenlenen Mesleki Gelişim Projesi Kahve Uzmanlığı (BARİSTA) Eğitimlerini başarıyla yürütüyoruz. Gençliği olmayanın geleceği olmaz düsturuyla hareket ediyoruz ve gençlerimizin eğitimi konusunda da çalışmalar yapıyoruz” diye konuştu.

Toplantıya katılan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya da konuşmasında esnaf – belediye arasındaki birlik beraberliğin önemine işaret etti ve KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak’a çalışmalarından dolayı teşekkürlerini iletti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.