Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Karapınar Güneş Santrali SCADA Merkezi için mimari proje yarışması düzenleniyor

KALYON HOLDİNG, T-LAB İŞ BİRLİĞİYLE GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİNE KURULACAK OLAN YÖNETİM BİNASI İÇİN BİR TASARIM YARIŞMASI DÜZENLİYOR. SCADA-DENETLEME KONTROL VE VERİ TOPLAMA MERKEZİ OLARAK TASARLANACAK YAPI, TÜRKİYE’NİN GÜNEŞ ENERJİSİ ALANINDA BİLİM İNSANLARININ BULUŞTUĞU VE ÖĞRENCİLERİN BİR ARAYA GELDİĞİ ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ ÇEKİM MERKEZLERİNDEN BİRİ OLACAK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Karapınar Güneş Santrali SCADA Merkezi için mimari proje yarışması düzenleniyor
191 views
09 Ekim 2020 - 10:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kalyon Holding, T-Lab iş birliğiyle güneş enerjisi santraline kurulacak olan yönetim binası için bir tasarım yarışması düzenliyor. SCADA-Denetleme Kontrol ve Veri Toplama Merkezi olarak tasarlanacak yapı, Türkiye’nin güneş enerjisi alanında bilim insanlarının buluştuğu ve öğrencilerin bir araya geldiği ülkemizin en önemli çekim merkezlerinden biri olacak.

Güneş Teknolojileri Fabrikası ile birlikte yılda 1.5 milyon ton fosil yakıt ve karbon emisyonunu engelleyecek olan Karapınar Santrali’ne inşa edilecek SCADA Merkezinin mimari özellikleri ile sürdürülebilirlik, yenilenebilir enerji ve teknoloji yaklaşımını yansıtması hedefleniyor. Kalyon Holding bu amaçla, T-Lab iş birliğiyle bir mimari tasarım yarışması düzenliyor. Holdingin yönetiminde organize edilecek mimarı tasarım yarışmasının yürütücülüğünü T-Lab üstleniyor. Karapınar’da yer alan güneş santralinin çekirdeği olan SCADA Merkezi (Merkezi Denetleme Kontrol ve Veri Toplama Merkezi) aynı zamanda bilim insanlarının buluştuğu, konferansların düzenlendiği, bilimsel oturumların yapıldığı ve öğrencilerin bir araya gelip enerji alanındaki teknolojik gelişmeleri takip edebileceği bir merkez olacak.

Ön seçimi geçen ilk on ekibe ödül

Verilen bilgiye göre, Karapınar GES SCADA Mimari Proje Yarışması’nın jürisi ise birbirinden değerli mimar ve sanatçılardan oluşuyor. Yarışmanın seçici kurulunda David Green, Murat Tabanlıoğlu, Refik Anadol, Dr. Deniz Aslan, İmdat As ve Kübra Kalyoncu Şeherli bulunurken jüri başkanlığı görevini ise Melike Altınışık üstlenecek. Ön seçimi geçen ilk on ekibe 15 bin TL destek ödülü verilirken birinciye 70, ikinciye 50 üçüncüye de 30 bin TL ödül verilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler kalyonpv.com adresinden şartname ve ilgili diğer bilgilere ulaşabilirler.

Yarışma takvimi şöyle açıklandı:

Yarışmanın İlanı: 8 Ekim 2020

Ön Seçime Başvuru için Son Tarih: 2 Kasım 2020 (23.59’a kadar)

Ön Seçim için Jüri Değerlendirme Toplantısı: 6-7-8 Kasım 2020

İkinci Aşamaya Geçen Başvuruların Bilgilendirilmesi: 9 Kasım 2020

Son Soru Sorma Tarihi: 20 Kasım 2020

Soruların Yanıtlarının İlanı: 27 Kasım 2020

Projelerin Son Teslim Tarihi: 19 Ocak 2021 (23.59’a kadar)

Proje Sunum Tarihi: 22 Ocak 2021

Jüri Değerlendirmesi için Başlangıç Tarihi: 22-23-24 Ocak 2021

Sonuçların İlan Edilmesi: 25 Ocak 2021

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.