Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gülmece Parkı’nda Gülmece Sanat Atölyesi

62. ULUSLARARASI AKŞEHİR NASREDDİN ŞENLİĞİ KAPSAMINDA AKŞEHİR GÜLMECE PARKI’NDA OLUŞTURULAN GÜLMECE SANAT ATÖLYESİ ŞENLİK BOYUNCA YAPTIĞI ATÖLYE ÇALIŞMALARI VE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE BİRÇOK SANATSAL FAALİYETE İMZA ATIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gülmece Parkı’nda Gülmece Sanat Atölyesi
91 views
09 Temmuz 2021 - 18:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

62. Uluslararası Akşehir Nasreddin Şenliği kapsamında Akşehir Gülmece Parkı’nda oluşturulan Gülmece Sanat Atölyesi şenlik boyunca yaptığı atölye çalışmaları ve çeşitli etkinliklerle birçok sanatsal faaliyete imza atıyor.

Kültür Bakanlığı, Afyonkarahisar Belediyesi, Akşehir Gençlik Merkezi ve diğer grupların yer aldığı çalışmalarda resim, ebru, cam, telkari, tel kırma, ahşap oyma, boynuz tarak, yemeni, kaligrafi, bıçak, çocuklarla seramik ve çocuklarla resim sanatı çalışmalarıyla şenlik süresince performans sergileyerek birçok sanatsal ürünü Akşehir’e kazandırıyor. Yaptıkları çalışmalara Akşehirli çocukları da dahil eden sanatçılar çocuklarla birlikte uygulamalı performanslar da yapıyorlar.

Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Belediye Başkanı Salih Akkaya; İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu, İlçe Gençilk ve Spor Müdürü Eyip Yılmaz, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel ile birlikte Akşehir Gülmece Parkı’nda atölye çalışmaları yapan sanatçıları ziyaret ederek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Sanatçılara yaptıkları çalışmalar için tebriklerini sunan Başkan Akkaya, ebru çalışması yaptı. Başkan Akkaya şenlik sonunda biten ürünleri görmenin ve sergilemenin kendilerine mutluluk vereceğini kaydetti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.