Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Genç KOMEK Yaz Okulu Sınırları Aştı

YENİ TİP KORONA VİRÜS SALGINI NEDENİYLE BU YAZ UZAKTAN EĞİTİMLE 10 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞAN KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENÇ KOMEK YAZ OKULU, KONYA’NIN YANI SIRA TÜRKİYE’NİN FARKLI ŞEHİRLERİ İLE YURT DIŞINDAKİ ÖĞRENCİLERE DE EĞİTİM VERİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Genç KOMEK Yaz Okulu Sınırları Aştı
158 views
16 Ağustos 2020 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yeni tip korona virüs salgını nedeniyle bu yaz uzaktan eğitimle 10 bin öğrenciye ulaşan Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK Yaz Okulu, Konya’nın yanı sıra Türkiye’nin farklı şehirleri ile yurt dışındaki öğrencilere de eğitim veriyor. Yakınları vasıtasıyla Genç KOMEK’e kayıt yaptıran Amerika’nın Boston eyaletinde yaşayan Ayşegül Kocaoğlu ile Fransa’nın başkenti Paris’te yaşayan İrem İce, derslerde kullanılan malzemeleri posta yoluyla aldıklarını ve yaz okulu dersleri ile kendilerini geliştirdiklerini söylediler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK Yaz Okulu, yeni tip korona virüs (Kovid-19) nedeniyle uzaktan eğitimle Konya’dan, yurt içinden ve yurt dışından 10 bin öğrenciyle eğitimlerini sürdürüyor. Salgın nedeniyle bu yaz ilk defa uzaktan eğitimle çevrimiçi olarak 7-16 yaş arası öğrencilerle buluşan Genç KOMEK Yaz Okulu’nda öğrenciler, birbirinden eğitici ve eğlenceli içeriklerle dolu bir yaz tatili geçirmenin keyfini yaşıyor. Yaz Okulu’nda çocuklar hafta içi her gün sabah, öğle ve ikindi gruplarından birini seçerek istedikleri saat diliminde derslere katılabilirken; seviyelerine göre 3 Kur’an-ı Kerim, 1 Değerler Eğitimi ve 2 Sanat Eğitimi olmak üzere toplam 6 etkinlikte eğitim alıyor. Genç KOMEK Yaz Okulu’nda öğrenciler; İngilizce, Arapça, Kodlama, El Sanatları, El İşi Faaliyetleri, İşaret Dili, Resim ve Pratik Mutfak Bilgileri derslerinden ikisini seçebilirken, 13-14 yaş arası erkek öğrenciler müzik ihtisas sınıfında ritim dersleri, 11-14 yaş grubu işitme engelli öğrenciler de işitme engelli sınıflarında derslere giriyor.

Bu yaz ilklere imza atarak uzaktan eğitimle evlere misafir olan Genç KOMEK Yaz Okulu, sınırları aşarak on binlerce kilometre uzaktan da öğrencilere eğitim imkanı veriyor. Bunlardan 11 yaşındaki Ayşegül Kocaoğlu Amerika’dan, 9 yaşındaki İrem İce ise Fransa’dan derslere katılıyor. Amerika’nın Boston eyaletinde yaşayan Ayşegül Kocaoğlu, Konya’daki dayısının aracılığıyla Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK Yaz Okulu’na kayıt yaptırdığını belirterek, Yaz Okulu’nun kendisi açısından çok faydalı geçtiğini anlattı. Kur’an-ı Kerim, İngilizce ve El Sanatları derslerine katıldığını ifade eden Kocaoğlu, “Malzemelerimi posta yoluyla aldım. Bu program sayesinde çok şey öğrendim ve kendimi geliştiriyorum. Derslerimiz çok keyifli geçiyor. Amerika’da bu tür etkinlikler bulunmuyor. Ders veren öğretmenlerimize ve programı hazırlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Fransa’nın başkenti Paris’ten derslere katılarak Kur’an-ı Kerim ve İşaret Dili eğitimleri alan İrem İce ise, Konya’daki bir akrabasının tavsiyesi üzerine Genç KOMEK’le tanıştığını belirtti. Pandemiden dolayı vaktinin büyük çoğunluğunu evde geçirdiğini kaydeden minik İrem, bu süreçte Yaz Okulu derslerine katılarak evde hem sıkılmadığını hem de kendisini geliştirdiğini söyledi. Öte yandan İstanbul, Ankara, Mersin ve Karaman gibi şehirlerden de öğrenciler, Genç KOMEK Yaz Okulu’ndan derslere katılıyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.