Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

En hızlı ve en güzel gözlü eşek yarışları yapıldı

62. ULUSLARARASI AKŞEHİR NASREDDİN ŞENLİĞİ KAPSAMINDA KONYA’NIN AKŞEHİR İLÇESİNDE GELENEKSEL HALE GELEN, ‘EŞEĞE DÜZ BİNME’ YARIŞMASI YAPILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
En hızlı ve en güzel gözlü eşek yarışları yapıldı
24 views
10 Temmuz 2021 - 21:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

62. Uluslararası Akşehir Nasreddin Şenliği kapsamında Konya’nın Akşehir ilçesinde geleneksel hale gelen, ‘Eşeğe Düz Binme’, ‘Eşeğe Ters Binme’ ve ‘En Güzel Gözlü Eşek’ yarışmaları yapıldı.

Akşehir Belediyesi ve Akşehir Nasreddin Hoca Av Doğa Spor Kulübünce Nasreddin Hoca Stadyumu’nda gerçekleştirilen yarışmalara vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Etkinlik öncesi protokol üyeleri, yarışmaya katılacak eşekler ve sahipleri ile halk oyunu ekipleri bir kortej yaptı. Yarışlar öncesi şenliğe katılan halk oyunu ekipleri tarafından gösteriler sunuldu. 13 eşeğin katıldığı eşeğe düz binme yarışı 2 etapta gerçekleştirildi. Her etapta birinci, ikinci ve üçüncü olan eşekler, üçüncü ve son etapta bir kez daha yarışarak birinci, ikinci, üçüncü belirlendi. Eşeğe düz binme yarışında Halis Civelek’in 7 numaralı eşeği tüm eşekleri geçerek farklı bir şekilde birinci oldu. Eşeğe düz binme yarışında bir yarışmacı eşekten düşerek yürekleri ağza getirirken, yapılan müdahalede yarışmacının herhangi bir yarası ve sakatlığı olmaması izleyenleri sevindirdi. Eşeğe ters binme yarışında ise biniciler eşeklere ters binerek bitiş çizgisine ulaşmaya çalıştılar. Bu yarışmada da yine 7 numaralı eşekle Halis Civelek’in eşeği tüm eşekleri geçerek birinci oldu.

Yarışmada son olarak en güzel gözlü eşek seçildi. Dünyanın en güzel gözlü canlısının eşekler olmasından esinlenerek yapılan yarışmada, jüri üyeleri 13 eşek arasından en güzel gözlü eşeği seçmekte oldukça zorlandı. Yarışmada İbrahim Vanlı’nın 5 numaralı eşeği en güzel gözlü eşek seçildi. Yarışmalarda dereceye giren eşek sahiplerine para ödülü ve kupaları yarışmayı izleyen, Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Tuzlukçu İlçe Kaymakamı Ahmet Yeşilyurt, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu ve diğer protokol üyelerince verildi. Yarışlar sonunda ayrıca geçtiğimiz günlerde yapılan trap atışı yarışmalarda derece yapanların ödülleri de yine protokol üyeleri tarafından kazananlara verildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.