Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Pekyatırmacı: “Hatice Hatun Sosyal Tesisi” bölgeye değer katacak”

SELÇUKLU BELEDİYESİ TARAFINDAN HACIKAYMAK MAHALLESİ’NE KAZANDIRILAN HATİCE HATUN SOSYAL TESİSİ TAMAMLANDI. SELÇUKLU BELEDİYE BAŞKANI AHMET PEKYATIRMACI, KONYA İL MÜFTÜSÜ AHMET POÇANOĞLU, SELÇUKLU KAYMAKAMI ÖMER HİLMİ YAMLI VE SELÇUKLU İLÇE MÜFTÜSÜ NUSRET KARABİBER İLE BİRLİKTE TESİSİ İNCELEDİ. EMEKLİ LOKALİ, CAMİ VE KUR’AN KURSUNDAN OLUŞAN TESİSİN İÇİNİ GEZEN PROTOKOL ÜYELERİ TESİSTE YAPILACAK FAALİYETLER HAKKINDA BİLGİ ALDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Pekyatırmacı: “Hatice Hatun Sosyal Tesisi” bölgeye değer katacak”
132 views
12 Şubat 2021 - 14:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, kentsel dönüşüm çalışmalarının tamamlanmasının ardından Hacıkaymak Mahallesinin ihtiyacı olan ve hizmet vermeye hazır hale gelen Hatice Hatun Sosyal Tesisi’nin mahalleye değer katacağını söyledi.

Selçuklu Belediyesi tarafından Hacıkaymak Mahallesi’ne kazandırılan Hatice Hatun Sosyal Tesisi tamamlandı. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı ve Selçuklu İlçe Müftüsü Nusret Karabiber ile birlikte tesisi inceledi. Emekli lokali, cami ve Kur’an kursundan oluşan tesisin içini gezen protokol üyeleri tesiste yapılacak faaliyetler hakkında bilgi aldı. Ziyarette Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Kur’an kursunda görev alacak kurs öğreticileri ile görüşerek çalışmalarında başarılar diledi.

Yapımı tamamlanan Hatice Hatun Sosyal Tesisleri’nde Kur’an Kursu eğitimi için 8 Şubat itibariyle kayıtları alınmaya başlandı. 20 Şubat tarihine kadar kayıt alma işlemleri devam ederken, 15 Şubat’tan itibaren Kur’an kursunda uzaktan eğitim verilecek. Pandemi koşullarına göre normalleşme süreci ile birlikte emekli lokali ve Kur’an Kursu Hacıkaymak Mahallesi sakinlerine hizmet vermeye başlayacak.

“Mahallemizin önemli bir ihtiyacını karşıladık”

Mahallelerin ihtiyaçları noktasında çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Hacıkaymak Mahallemize mahallemizin önemli bir ihtiyacı olan içinde emekli lokali, Kur’an Kursu ve büyük bir camiden oluşan Hatice Hatun Sosyal Tesisimizi kazandırdık. Kentsel dönüşüm çalışmamızın tamamlanmasının ardından büyüyen mahallemizin ihtiyacı olan bu tesis mahallemize değer katacak bir projedir. Buradan inşallah hafızlar, din eğitimi veren hocalarımız yetişecek. Tesisimizin hemşehrilerimize ve mahallemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.