Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Karabacak’tan esnafa verilen devlet desteği açıklaması

KONYA ESNAF VE SANATKÂRLAR ODALARI BİRLİĞİ (KONESOB) BAŞKANI MUHARREM KARABACAK, BUGÜN RESMİ GAZETEDE YAYINLANAN, ESNAF VE SANATKARLAR İLE GERÇEK KİŞİ TACİRLERE KORONA VİRÜS SALGINI NEDENİYLE VERİLECEK DESTEKLERE İLİŞKİN KARARIN USUL VE ESASLARININ BELİRLENDİĞİNİ AÇIKLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Karabacak’tan esnafa verilen devlet desteği açıklaması
107 views
24 Aralık 2020 - 16:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak, bugün Resmi Gazetede yayınlanan, esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere korona virüs salgını nedeniyle verilecek desteklere ilişkin kararın usul ve esaslarının belirlendiğini açıkladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, “Devletimizin vereceği hibe desteği ile ilgili daha açık ve anlaşılır olması açısından, basit

usulde vergilendirilen esnaflarımızın mesleğine bakılmaksızın tamamı destekten faydalanacak. Esnaf destek paketi içerisinde gerçek usulde (işletme ve bilanço esasında) vergilendirilmiş olan esnaflarımız ise; açıklanan Nace kodu ve faaliyetinde mesleği icra eden esnaf ve sanatkârlarımız hibe desteğinden faydalanabilecek” dedi.

Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan destek programı çerçevesinde desteklerin doğrudan hibe ve kira desteği olarak verileceğini de hatırlatan Başkan Karabacak, “Doğrudan hibe desteği 3 ay boyunca aylık bin lira olarak belirlenirken, destekten 14 Aralık 2020 itibarıyla esnaf ve sanatkar siciline kayıtlı vergiden muaf esnaf ve sanatkarlar, faal olan ve ticari kazançları basit usulde tespit edilenler, Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerden etkilenen ve Ticaret Bakanlığı tarafından tespit edilen sektörlerde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirler faydalanabilecek” diye konuştu.

Başkan Karabacak açıklamasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a esnaf ve sanatkarlar adına teşekkürlerini ileterek, “Esnaf teşkilatımız adına, pandemi başlangıcından bugüne esnaf ve sanatkarımıza desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımıza, Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan’a ve emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
    EN ÇOK KAYBEDENLER
      EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
        BUGÜN 1000TL NE OLDU?
        • -

          BORSA

        • -

          DOLAR

        • -

          EURO

        • -

          ALTIN

        KUR ÇEVİRİCİ

        Para Birimi

        Çevrilecek Para Birimini Seçin

        Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.