Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Karabacak: “Rehavete kapılmamalıyız”

KONESOB BAŞKANI MUHARREM KARABACAK, 1 TEMMUZ İTİBARİYLE BAŞLAYAN KADEMELİ NORMALLEŞME SÜRECİYLE İLGİLİ OLARAK, “BİR BUÇUK YILDIR ÇEKİLEN SIKINTILARIN BOŞA GİTMEMESİ VE ZOR GÜNLERE GERİ DÖNMEMEK İÇİN GEÇTİĞİMİZ YILDAKİ HATALARI TEKRARLAMAMALI VE REHAVETE KAPILMAMALIYIZ” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Karabacak: “Rehavete kapılmamalıyız”
124 views
01 Temmuz 2021 - 13:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak, 1 Temmuz itibariyle başlayan kademeli normalleşme süreciyle ilgili olarak, “Bir buçuk yıldır çekilen sıkıntıların boşa gitmemesi ve zor günlere geri dönmemek için geçtiğimiz yıldaki hataları tekrarlamamalı ve rehavete kapılmamalıyız” dedi.

KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, 1 Temmuz itibariyle başlayan kademeli normalleşme süreciyle ilgili yaptığı açıklamada, “Bir buçuk yıldır çekilen sıkıntıların boşa gitmemesi ve zor günlere geri dönmemek için geçtiğimiz yıldaki hataları tekrarlamamalı ve rehavete kapılmamalıyız. 11 Mart 2020’de başlayan kapanma ve kısıtlamalarla geçen pandemi süreci bugün itibariyle son buluyor. Pandemi döneminde büyük bir fedakarlık örneği göstererek sağlığı ve tedbirleri ön planda tutan on binlerce esnaf ve sanatkarımız işyerlerini kapatmak veya faaliyetlerini kısıtlamak zorunda kaldı. Bu süreçte esnafımız ve sanatkarımız ekonomik olarak büyük bir fedakarlık örneği gösterdi. Zorlandık ama sabrettik, kaybettik ama kanaatkar olduk, fırsat gözetmedik, canlar sağ olsun, vatan sağ olsun dedik. Her bir esnafımıza, sanatkarımıza şükranlarımı arz ediyorum. Bizler de Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak esnaflarımızdan ve odalarımızdan aldığımız öneri, talep ve istekleri ilgili makamlara iletmek suretiyle onların dertleriyle dertlenmeye çalıştık, çözümler ürettik. Yerelde Konya Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, ilçe belediyelerimiz ve odalarımızın işbirliğiyle ortak çalışmalar yürüttük ve sürecin sonuna geldik. Alınan önlemler ve aşılama çalışmalarının hızlanmasıyla bu sıkıntılı günleri artık geride bırakıyoruz. Bir buçuk yıldır çekilen sıkıntıların boşa gitmemesi ve zor günlere geri dönmemek için geçtiğimiz yıldaki hataları tekrarlamamalı ve rehavete kapılmamalıyız. 1 Temmuz itibariyle kısıtlamasız başlayacak yeni sürecin halkımıza, tüm esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı olmasını, kazasız bol bereketli geçmesini Yüce Mevla’dan diliyor, geçmişe dönmemek adına da özellikle aşı kampanyasına destek verilmesini hassaten rica ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.