Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Altun: “Tarihimizden gereken dersi almalıyız”

MAKİNA MÜHENDİSLERİ KONYA ŞUBESİ BAŞKANI DR. AZİZ HAKAN ALTUN, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI DOLAYISIYLA YAYIMLADIĞI MESAJINDA, “ECDADINA YAKIŞIR BİR MİLLET OLMAK VE MUASIR MEDENİYETLER SEVİYESİNE ULAŞMAK İÇİN ÇOK ÇALIŞMALI VE TARİHİMİZDEN GEREKEN DERSLERİ ALMALIYIZ” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Altun: “Tarihimizden gereken dersi almalıyız”
163 views
29 Ağustos 2020 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Makina Mühendisleri Konya Şubesi Başkanı Dr. Aziz Hakan Altun, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Ecdadına yakışır bir millet olmak ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için çok çalışmalı ve tarihimizden gereken dersleri almalıyız” dedi.

Makina Mühendisleri Konya Şubesi Başkanı Dr. Aziz Hakan Altun yayımladığı mesajında, “Tarihimiz zaferlerle doludur, haklı olarak, bunların hepsiyle övünür, milletçe gurur duyarız. Kuşku yok ki, bunların içinde en büyüğü, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da kazandığımız büyük zaferdir. Büyük Taarruzun başarıyla sonuçlanmasından sonra düşman, İzmir’e kadar takip edilmiş, 9 Eylül 1922’de İzmir’in kurtarılmasıyla yurdumuz düşmandan temizlenmiştir. Hain düşmanın, haksızca ve alçakça işgaline “dur” diyen ve kanımızın son damlasını akıtmadan yurdumuzu bırakmayacağımızı dünyaya ispatlayan bu büyük zaferi her yıl, 30 Ağustos günü, bayram yaparak kutluyoruz. Milli hayatı sona ermiş sanılan büyük Türk Milleti, tarihteki bu tip zaferlerle bağımsızlığını kazanmış ve varlığını sürdürmüştür. Bugün ulaşmış olduğumuz yaşam şartları, yüzyıllardan beri çekilen milli acıların ve bu aziz vatanın her köşesini sulayan kanların bedelidir. Tarihimizle gurur duymak en tabii hakkımızdır. Fakat bundan sonra yapmamız gereken en önemli iş, geçmişte atalarımızın sahip olduğu vatan, millet ve bayrak sevgisini gelecek nesillere yansıtmak, milli duygu ve düşünceler içerisinde bilim ve tekniğin en son esaslarını gençlerimize öğreterek kurulmuş olan milli ve çağdaş devletimizi layık olduğu en üst seviyelere çıkarmaktır. Her türlü dış tehlikeye karşı gözü açık, vatanını, milletini seven, örf ve ananelerine bağlı, ecdadına yakışır bir millet olmak ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için çok çalışmalı ve tarihimizden gereken dersleri almalıyız. Bugün buna her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.