Konya Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Akşehir’de yaya geçitlerine kırmızı şerit çekildi

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU’NUN SOSYAL MEDYA HESABINDAN YAPTIĞI ’30 MART’TA KIRMIZI ÇİZGİMİZİ ÇEKİYORUZ’ PAYLAŞIMININ ARDINDAN KONYA’NIN AKŞEHİR İLÇESİ GENELİNDE YAYA YOLLARINDA BOYAMA VE KIRMIZI ÇİZGİ ÇEKME ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Akşehir’de yaya geçitlerine kırmızı şerit çekildi
70 views
30 Mart 2021 - 17:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sosyal medya hesabından yaptığı ’30 Mart’ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz’ paylaşımının ardından Konya’nın Akşehir ilçesi genelinde yaya yollarında boyama ve kırmızı çizgi çekme çalışması gerçekleştirildi.

2021 yılı süresince ‘Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı’ hedeflerinin gerçekleştirilebilmesi amacıyla kırmızı çizgi uygulaması başlatıldı. Uygulama doğrultusunda, kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermeye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak hedefleniyor. Uygulama kapsamında İnönü Caddesi kavşağında ilçe protokolü tarafından bir yaya geçidi kırmızıya boyanıp, trafik kurallarına uymayanların uyarılması için kırmızı düdük dağıtıldı.

Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz yaptığı açıklamada, “2019 yılında İçişleri Bakanlığımız’ca trafikte yaya öncelikli yıl olarak ilan edilmişti. 2019 yılından bu yana gelinen süreçte istatistiklerin bu kampanyanın ciddi bir şekilde başarıya ulaştığını gösteriyor. Trafik lambası olmayan kavşaklarda yaya önceliğini vurgulamak için bu yılki tedbirlerimizin içerisinde de farkındalık oluşturmak için ortadaki bir şeridi kırmızıya boyama var ve vatandaşımızı, sürücülerimizi bu tür kavşaklarda yaya önceliği olduğu konusunda uyarıyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından protokol üyeleri tarafından yaya geçidindeki bir şerit kırmızıya boyanıp, çocuklara ise trafik kurallarına uymayanları uyarmaları için kırmızı düdük dağıtıldı. Etkinliğe İlçe Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mevlüt Yiğit, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akdemir, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Gök katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.